14 Aralık 2013 Cumartesi

Yağmur Sonrası - Sarah Jio

Geçen sene bu zamanlar yine Sarah Jio'nun Mart Menekşeleri isimli kitabını okumuştum, burada da paylaşıp ne kadar beğendiğimi anlatmıştım. Bu sene Tüyap Kitap Fuarı'na gittiğimde 2 kitabını daha aldım hazır indirimde bulmuşken. İşte bunlardan birisi Yağmur Sonrası...

 2.Dünya savaşı zamanları... Anne Calloway  sevgilisi Gerard ile nişanlanmak üzere... Gerard'ı her ne kadar sevdiğini düşünse de , tutkulu bir aşk yaşamadığının farkında. 

Hemşirelik eğitimi almış ve evlenmeden önce bir faydam olsun diye Bora Bora adaları'na gidip 1 yıl hemşire olarak görev almak için başvuruda bulunuyor en yakın arkadaşı Kitty ile beraber. Ailesi ve sevgilisi bu durumu hoş karşılamasa da yine de engel olmuyorlar.

Anne Bora Bora adası'na gittiği anda aşık oluyor adaya ve bir müddet sonra da Westry isimli askere. Tam da aradığı aşkı bulduğunu düşünüyor. Tutkulu, heyecanlı,sevecen... Ama savaş zamanı, herşey o kadar da kolay değil. Westry bir müddet sonra başka yere gidiyor savaş görevi için. Anne'nin de görevi bitip evine dönüyor. Westry'ye bir türlü ulaşamıyor bundan sonra. Ta ki aynı adada görev aldığı bir arkadaşı Westry'nin Paris'te bir hastanede yattığını söyleyene kadar. Hemen bir yolunu bulup gidiyor Paris'e, sevdiği adama kavuşmak için. Ama Westry Anne'yi görmek istemiyor. Yakın arkadaşı Kitty de bu hastanede görev yapıyor ve Anne farkediyorki Kitty ile Westry arasında yakınlaşma olmuş. Yıkılarak evine dönüp Gerad'la evleniyor. 
Yıllar sonra anlaşılıyor ki durum hiç de böyle değilmiş ...
O kadarını da yazmıyayım di mi, alın da okuyun bu güzel kitabı...

Not: Arkadya Yayınları'nın kitap tasarımının hastasıyım. Haksız mıyım ya? 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İşte ben...

Fotoğrafım
İstanbul, Turkey
Benden merhaba.. 30 yaşlarında okumayı, gezmeyi, eğlenmeyi seven bir öğretmenim. Bir de 3,5 yaşında hayatımın Öykü'süne sahibim. Blogumda güzel vakit geçirmeniz dileğiyle...